Strona główna
Kultura
Tutaj jesteś

Wyspa Mamma Mia – Odkryj Skopelos i inne lokalizacje filmowe

29 stycznia, 2024 gdzie nagrywali mamma mia

Grecki musical „Mamma Mia!” stał się jednym z największych hitów kinowych, inspirując widzów do podróży na urokliwą wyspę Skopelos. Film, który zdobył ogromną popularność, kręcony był w malowniczych lokalizacjach w Grecji i Chorwacji. Jeśli jesteś fanem tego kultowego musicalu i chcesz odwiedzić miejsca, gdzie kręcono „Mamma Mia!”, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po wyspie Skopelos i innych lokalizacjach filmowych.

Gdzie nagrywano Mamma Mia?

Wyspa Skopelos jest to Grecka wyspa, znana również jako Wyspa Mamma Mia, leży na Morzu Egejskim, w archipelagu Sporad Północnych. To malownicze miejsce o powierzchni zaledwie 96,3 km² zamieszkuje około 5 tysięcy osób. Skopelos słynie przede wszystkim z roli, jaką odegrała w filmie „Mamma Mia!”. To właśnie tutaj kręcono większość scen z pierwszej części filmu. Skopelos zachwyca swoją sielankową atmosferą, niesamowitymi plażami i urokliwymi wioskami.

Jak dostać się na Skopelos

Aby dotrzeć na Skopelos, najlepiej rozpocząć podróż od lotniska na wyspie Skiathos. Na Skiathos znajduje się międzynarodowe lotnisko, z którego można skorzystać, dotrzymując do Greckiej wyspy Skopelos. Lot trwa około dwóch godzin, a następnie można skorzystać z promu, którym dotrze się na Skopelos. Jest to nieco dłuższa podróż, ale widoki na morze i okoliczne wyspy są niesamowite. Można także skorzystać z innych opcji transportu, takich jak łodzie, które oferują krótszą podróż z innych wysp.

Lokalizacje filmowe

Film „Mamma Mia!” był kręcony na kilku pięknych lokalizacjach na wyspie Skopelos oraz w innych częściach Grecji i Chorwacji. Oto niektóre z głównych miejsc, które warto odwiedzić:

Agios Ioannis – Kapliczka Św. Jana

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc filmowych na Skopelos jest kapliczka Św. Jana, znana również jako Agios Ioannis. Kapliczka ta znajduje się na samotnej 100-metrowej skale i była tłem finałowej sceny filmu. Niesamowity widok i romantyczna atmosfera tego miejsca przyciągają turystów z całego świata.

Przylądek Amarantos

Przylądek Amarantos to kolejne miejsce, które warto odwiedzić na Skopelos. Na tym malowniczym przylądku kręcono wiele pięknych scen filmowych, w których można usłyszeć takie hity jak „Dancing Queen” i „Honey, Honey”. Spacerując po tym miejscu, można poczuć się jak bohaterowie filmu i zanurzyć się w magiczną atmosferę „Mamma Mia!”.

Damouchari – Chorwacja

W drugiej części filmu, „Mamma Mia! Here We Go Again”, wyspa Kalokairi została przeniesiona z Grecji do Chorwacji na wyspę Vis. Jednym z pięknych miejsc, które warto odwiedzić na Vis, jest mała wioska Damouchari. To tutaj kręcono sceny na plaży i fikcyjny hotel Villa Donna. Damouchari oferuje piękne widoki na morze i malownicze otoczenie, które z pewnością zachwycą fanów „Mamma Mia!”.

Inne lokalizacje filmowe

Oprócz Skopelos i Chorwacji, film „Mamma Mia!” był również kręcony w innych częściach Grecji i Wielkiej Brytanii. Warto wspomnieć o takich miejscach jak Skiathos, gdzie znajduje się Stary Port, miejsce spotkania trzech ojców, oraz Pelion, region na greckim kontynencie, który był tłem dla niektórych scen filmowych. Filmowe lokalizacje w Wielkiej Brytanii obejmowały studio Pinewood w Londynie, gdzie kręcono niektóre sceny muzyczne i taneczne.

Podsumowanie

Wyspa Skopelos i inne lokalizacje filmowe z „Mamma Mia!” to idealne miejsca do odwiedzenia dla fanów kultowego musicalu. Piękne plaże, malownicze wioski i niesamowite krajobrazy sprawiają, że podróż do tych miejsc jest niezapomnianym przeżyciem. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem filmu, czy po prostu szukasz pięknych widoków i sielankowej atmosfery, Skopelos i inne lokalizacje filmowe z „Mamma Mia!” z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Rozpocznij swoją przygodę z Mamma Mia i odkryj urok tych miejsc już dziś!


Zobacz także:

Redakcja fotoklik.pl

Hej! Jestem Hubert :) Ukończyłem ASP i z zapalenia jestem fotografem już od liceum. Zwiedziłem kilkanaście krajów na których mogłem poznać różne kultury oraz robić niesamowite ujęcia aparatem. Teraz chcę się podzielić z wami moją wiedzą oraz zainspirować!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy studia MBA są drogie

Czy studia MBA są drogie?

28 kwietnia, 2024

gdzie nagrywali mamma mia
ojciec mateusz gdzie nagrywany

Jesteś zainteresowany reklamą?

ojciec mateusz gdzie nagrywany