Producenci

Tamron 150-600 Ultra Tele Kit Canon z konwerterem Tamron 1,4

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 5 289,00 zł 5289.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Tamron
Kod produktu: KA022E+KBTC-X14E_20191119154840

Opis

Obiektyw Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2  o zwiększonej wydajności, lepszej ergonomii oraz z zaawansowanymi funkcjami w zestawie z telekonwerterem 1,4x model TC-X14. Nowa generacja obiektywów „G2” oferuje znacznie większą szybkość AF oraz wzmocnioną stabilizację obrazu VC.
 
Druga generacja „G2” opiera się na sukcesie obiektywu SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD, który  nadal z powodzeniem zaspokaja potrzeby fotografów w kategorii ultra-teleogniskowych. Nowa wersja „G2” została opracowana tak, aby zapewnić najwyższą jakość optyczną przy dzisiejszych profesjonalnych lustrzankach. Ponadto ulepszono wiele funkcji , takie jak szybkość i dokładność AF oraz wzmocniono stabilizację obrazu (VC) . Wprowadzono również dodatkowe funkcje: mechanizm FLEX ZOOM LOCK, dodatkowe powłoki fluorowe, a także kompatybilność z najnowszymi telekonwerterami marki Tamron . Nowy obiektyw zapewnia wysoką wydajność oraz luksusowy i ekskluzywny wygląd.

Cechy obiektywu.
1. Odświeżona konstrukcja optyczna w celu uzyskania jeszcze większej wydajności. Obiektyw wyposażono w trzy soczewki o niskiej dyspersji, aby całkowicie wyeliminować osiowe jak i poprzeczne aberracje chromatyczne. Budowa została również ulepszona- mamy do czynienia z konstrukcją optyczną o 21 elementach ułożonych w 13 grupach. W efekcie obiektyw zapewnia wysoką rozdzielczość oraz nieskazitelną ostrość w całym polu kadru.

2. Wyjątkowe powłoki eBAND, eliminujące efekt zjawy i flary. W porównaniu do zwykłych powłok antyodblaskowych, eBAND zapewnia lepsze przepuszczanie światła. W połączeniu z powłokami BBAR, refleksy oraz efekt zjawy są zredukowane do minimum.

3. Zmniejszona została minimalna odległość ostrzenia, aby zapewnić optymalne parametry do fotografii tele-makro. Zaawansowana technologia Tamrona pozwoliła zmniejszyć MOD do 2,2m w porównaniu do odległości 2,7 metra w modelu A011 i w rezultacie jesteśmy w stanie tworzyć ujęcia makro fotografii.

4. Prędkość AF została zwiększona i jest bardziej elastyczna przy ruchomych obiektach. Model A022 jest wyposażony w silnik USD, który zapewnia kontrolę i elastyczność AF. Prędkość AF jest znacznie szybsza od obecnego modelu, a to umożliwia szybkie ustawianie ostrości nawet podczas robienia zdjęć poruszających się obiektów. Podczas fotografowania z AF, ręczna regulacja ostrości pozwala na natychmiastowe dokonywanie drobnych korekt, koncentrując się na obiekcie bez konieczności przełączania się pomiędzy trybami.

5. Wydajność VC wynosi obecnie do 4,5 EV i oferuje trzy tryby pracy zoptymalizowane pod kątem różnych sytuacji fotografowania. VC Tryb 1 to tryb standardowy, który zachowuje doskonały balans między stabilnością obrazu w wizjerze i efektem stabilizacji na zdjęciu. VC Tryb 2 używany jest wyłącznie do panoramowania, a VC Tryb 3 nadaje priorytet na stabilizację obrazów oraz rezygnuje ze stabilizacji obrazu w wizjerze. Z opcjonalnym akcesorium Tamron TAP-in Console można dostosować VC do własnych potrzeb w trybie 1.

6. Nowy mechanizm FLEX ZOOM LOCK umożliwia zablokowanie pierścienia zoom w dowolnym miejscu. Fotografowie będą mogli robić zdjęcia pod dowolnym kątem bez dodatkowej pracy zooma. Dodatkowo, przełącznik blokady zoom zapobiega niepożądanemu przedłużenia tubusu podczas transportu.

7. Fluorowa powłoka oraz budowa odporna na wilgoć jest jeszcze bardziej przyjazna dla użytkownika. Powierzchnia czołowa elementu soczewki pokryta jest ochronną fluorową warstwą, odporną na wodę lub olej. Powierzchnia soczewki jest łatwiejsza w czyszczeniu i jest mniej podatna na działanie brudu, wilgoci, kurzu i odcisków palców. Dla większej ochrony podczas fotografowania w plenerze, zastosowano uszczelnienia w całym tubusie obiektywu aby dodatkowo chronić obiektyw.

8. Membrana elektromagnetyczna - dzięki temu można bardziej precyzyjnie sterować przysłoną, ponieważ listki napędzane są silnikiem poprzez impulsowe sygnały elektroniczne.

9. Lekki i łatwy pierścień montowania obiektywu do statywu kompatybilny z szybkozłączkami Arca-Swiss. Nowy wygląd ułatwia przyczepność to statywu, co poprawia szybkość i użyteczność.

10. Kompatybilność z dodatkowym akcesorium TAP-in Console pozwala na aktualizację firmware obiektywu oraz dostosowanie funkcji min. korekt do AF oraz stabilizacji obrazu VC.

11. Konwertery tele już teraz dostępne i kompatybilne z najnowszym modelem. Dwa ekskluzywne konwertery 1.4x oraz 2.0x zapewniają zasięg aż do 1200mm. Wydłużają one ogniskową obiektywu głównego, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zdjęć w dalszych zakresach rangi ultra-tele.

Współczynnik powiększenia
- Bez konwertera        :1:3.9
- Z konwerterem 1.4x :1:2.8
 -Z konwerterem 2.0x : 1:2

12. Na podstawie wysokich standardów jakościowych serii SP, ten nowy obiektyw jest wykonany z dbałością o najmniejszy szczegół. Normy te stosuje się do konstrukcji optycznej, wyglądu zewnętrznego oraz w takich obszarach jak wytrzymałość oraz wysoka jakość funkcji urządzenia. Tamron dokładnie dba o wszystkie projekty w celu oferowania produktów zgodnych z wymaganiami klientów. Dla w G2 SP 150-600mm, konstrukcja optyczna została odświeżona, części mechaniczne zostały poprawione oraz zastosowano nowy wygląd zewnętrzny.

- Ogniskowa: 150-600mm
- Przysłona: F/5-6.3
- Kąt widzenia: 16°25´ - 4°8´ (dla lustrzanek pełnoklatkowych)
                    : 10°38´ - 2°40´ (dla lustrzanek z matrycja APS-C)
- Konstrukcja optyczna: 21 elementów w 13 grupach
- Minimalna odległość ostrzenia: 2.2m
- Powiększenie: 1:3.9
- Rozmiar filtra: φ95mm
- Średnica: φ108.4mm
- Długość: dla Canon 260.2mm
- Waga: dla Canon 2,010g
- Listki przysłony: 9
- Minimalna przysłona: F/32-40
- Wartość VC: 4.5 EV korzystając z Trybu 3 VC
- Standardowe akcesorium: Dekielek przedni, dekielek tylni, pokrowiec

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium