Producenci

Eizo ColorEdge CG319X 4K GWARANCJA 5 LAT KALIBRACJA GRATIS ZADZWOŃ 693 862 693 WARTO :-)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 20 750,00 zł 20750.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Eizo
Kod produktu: Eizo CG319X

Opis

ColorEdge CG319X

 

monitor LCD z matrycą 31,1" (79 cm) i kalibracją sprzętową

 

 

 

Profesjonalny monitor do edycji wideo w rozdzielczości 4K (4096 x 2160), obsługujący krzywe gamma HLG i PQ oraz szeroki gamut kolorów.

 

Wbudowany kalibrator

 

CG319X wyposażono we wbudowany kalibrator, który automatycznie przeprowadza kalibrację monitora w zadanych odstępach czasowych. Dzięki temu nie trzeba kupować osobnego sprzętu kalibracyjnego, by zapewnić idealne odwzorowanie kolorów. Ponadto czujnik udoskonalono w taki sposób, by po wysunięciu na ekran nie zasłaniał widoku i nie przeszkadzał w normalnej pracy.

 

W trakcie kalibracji nie powinno się pracować z kolorami, ponieważ ustawienia barwne ekranu będą się zmieniać.

 

 

 

ColorNavigator 6: oprogramowanie do zarządzania kolorem

 

Darmowe oprogramowanie EIZO ColorNavigator sprawia, że kalibracja jest łatwa i szybka. Wprowadź tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. Wbudowany czujnik korzysta bezpośrednio z tabeli Look-Up monitora i tworzy profil ICC w ciągu kilku minut.

 

ColorNavigator

 

 

Dowiedz się więcej o programie ColorNavigator 6.

 

 

 

ColorNavigator NX: oprogramowanie do kontroli jakości

 

Model CG319X jest kompatybilny z oprogramowaniem do kontroli jakości ColorNavigator NX, które umożliwia zarządzanie monitorami ColorEdge oraz ich kalibracją, emulacją, wbudowanymi czujnikami oraz ustawieniami trybu pracy. Dzięki ColorNavigator NX dane kalibracji są zapisywane w monitorze zamiast w systemie operacyjnym komputera, w związku z czym nie trzeba powtarzać procesu kalibracji dla każdego podłączonego komputera. ColorNavigator NX najlepiej współpracuje z oprogramowaniem EIZO ColorNavigator Network.

 

logo_ColorNavigatorNX

 

ColorNavigatorNX

 

 

 

ColorNavigator Network: oprogramowanie do kontroli jakości

 

Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie umożliwiające precyzyjną, scentralizowaną kontrolę parametrów wszystkich monitorów z serii ColorEdge, na których zainstalowano oprogramowanie ColorNavigator NX. Dzięki niemu administratorzy sieci mogą m.in ustawić tryb pracy, zaplanować automatyczną kalibrację i zarejestrować lub zmienić ustawienia zarządzania monitorami bez względu na to, czy monitory są na miejscu, czy w innej lokalizacji. ColorNavigator Network znajduje się na bezpiecznym serwerze w chmurze, w związku z czym klient nie musi ponosić kosztów zakupu i utrzymania własnego serwera.

 

ColorNavigator Network

 

Funkcja emulacji – zobacz, jak inne urządzenia reprodukują kolory

 

device emulationOprogramowanie ColorNavigator 6 pozwala ocenić, jak będą wyglądały kolory wyświetlane na różnych urządzeniach takich jak tablety, smartfony, laptopy i monitory. Spektrofotometr ColorNavigator 6 sczytuje kolory emulowanego urządzenia z próbek wyświetlanych w przeglądarce internetowej i tworzy profil ICC. Grafik lub fotograf może następnie użyć tego profilu na monitorze ColorEdge CG, aby zobaczyć, jak będą wyglądały stworzone przez niego materiały na urządzeniu klienta końcowego.

 

 

 

FUNKCJE DO EDYCJI WIDEO I POSTPRODUKCJI

 


 

Rozdzielczość DCI 4K

 

ColorEdge CG319X wyświetla obraz w standardzie DCI-4K (4096 x 2160), a więc w rozdzielczości ponad czterokrotnie wyższej niż full HD (1920 x 1080). Dzięki temu idealnie nadaje się do tworzenia i edytowania materiałów wideo, w tym dodawania efektów specjalnych 2D i 3D, komponowania oraz korekcji barwnej.

 

CG319X

 


Ekran o przekątnej 31,1″


Ekran modelu CG319X zapewnia obszerną przestrzeń roboczą do pracy w rozdzielczości 4K, w tym do tworzenia i edytowania. Wysoka gęstość piksela (149 ppi) sprawia, że monitor doskonale nadaje się nie tylko do edycji wideo, ale również do retuszowania zdjęć i druku.


 


Odwzorowanie barw pod kątem standardów branży


ColorEdge CG319X odtwarza aż 98% przestrzeni DCI-P3, stosowanej w kinematografii cyfrowej, a także 99% przestrzeni Adobe RGB. Szeroki gamut kolorów zapewnia również wierną reprodukcję całych przestrzeni barwnych CMYK (ISO-coated i US web-coated) używanych w druku. Monitor obsługuje też standard transmisyjny Rec.2020.


 


Szeroki wybór trybów pracy


Monitor oferuje predefiniowane tryby pracy, w których przestrzeń barwną i wartości gamma dopasowano do standardów DCI-P3, Rec. 709 i Rec. 2020. Do oglądania treści HDR dostępne są natomiast tryby DCI i Rec. 2100 (dla krzywych PQ) oraz Rec. 2100 (dla krzywych HLG). Wbudowany czujnik kalibracji pozwala dopasować i utrzymać poziom jasności dla poszczególnych trybów.


Broadcast and Cinema Presets


Obsługa standardu HDR


Monitor obsługuje krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), które pozwalają wyświetlać i edytować treści wideo w standardzie HDR (high dynamic range). Korzystając ze zoptymalizowanych krzywych gamma, monitor jest w stanie odtwarzać obrazy w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (standard dynamic range). Dzięki temu twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na dalsze etapy postprodukcji.


 


Reprodukcja prawdziwej czerni


Zgodnie ze standardem DCI, monitor oferuje wysoki kontrast 1500:1*. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia w typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.


* Typowa wartość, gdy dla ustawienia DUE Priority wybrano opcję „Brightness”.


 


Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT


3d-lut


W modelu CG319X wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator NX funkcji emulacji i imituje filmowy wygląd obrazu, co pozwala twórcom sprawdzić, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego. Ponadto tabela 3D LUT poprawia mieszanie barw RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.


 


Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej


Korzystając z 24-bitowej tabeli LUT monitor może wyświetlać 10-bitowy* obraz z ponad miliardem kolorów jednocześnie. Zapewnia to płynne przejścia tonalne i mniejszy współczynnik Delta-E między sąsiadującymi kolorami.

 

Ostrzeżenie dotyczące luminancji

 

Funkcja o nazwie PQ/HLG Clipping pokazuje obszary ekranu, które mają poziom jasności wyższy niż aktualnie ustawiona wartość. Fragmenty obrazu niewyświetlające się z odpowiednią jasnością zaznaczone są na żółto lub różowo. Funkcja PQ/HLG Clipping działa dla jasności 300, 500, 1000 i 4000 cd/m2.

 

Bez funkcji PQ/HLG Clipping Z funkcją PQ/HLG Clipping

 


Marker bezpiecznego obszaru


safe-area-markerMarker bezpiecznego obszaru pokazuje, która część ekranu będzie wyświetlana na danym urządzeniu. Pozwala to sprawdzić, czy napisy i inne informacje tekstowe będą widoczne. Kolor znacznika można zmienić tak, by był widoczny na każdym obrazie.


Marker proporcji


Marker proporcji pokazuje, który obszar ekranu będzie wyświetlany na urządzeniu odbierającym obraz w rozdzielczości DCI 4K (4096 x 2160) lub DCI 2K (2048 x 1080). Dzięki temu można łatwo sprawdzić, jak będzie wyglądał gotowy materiał na innych ekranach. Do wyboru są proporcje 1.85:1, 2.35:1 i 2.39:1.

 

 

 

Zbliżenie dla obrazów 4K

 

CG319X pozwala powiększyć wybrane obszary ekranu, aby obejrzeć detale i sprawdzić ostrość obrazu. Funkcję zbliżenia można szybko włączyć za pomocą przycisków z przodu monitora.

 

 

Tryb Gamut Warning

 

CG319X oferuje specjalny tryb pracy Gamut Warning. Po jego wybraniu monitor wykrywa obszary obrazu Rec. 2020, których nie da się odtworzyć w standardzie Rec. 709, i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb pracy Rec. 709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy Rec. 2020 w przestrzeni kolorów Rec. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

 

 

 

 

STABILNE WYŚWIETLANIE OBRAZU

 


 

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

 

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora z serii ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 24-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

 

 

Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji

 

 

Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Modele z serii ColorEdge wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo. Algorytm wykorzystywany przez sztuczną inteligencję (AI)* w modelu CG319X umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.

 

*Oczekuje na przyznanie patentu.

 

 

 

Błyskawiczna stabilizacja koloru

 

Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG319X pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy jesteś w studio, czy przenosisz monitor w dowolne miejsce, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

 

 

Jednolity obraz na całej powierzchni

 

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CG319X wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która gwarantuje, że monitory opuszczające fabrykę mają współczynnik Delta-E o wartości 3 lub mniej. DUE ogranicza także wpływ wahań temperatury otoczenia na temperaturę kolorów i jasność ekranu, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

 

 

 

KOMFORT I WYGODA UŻYCIA

 


 


Panel antyodblaskowy


ColorEdge CG319X ma antyodblaskowy panel IPS, który zapewnia doskonałą widoczność obrazu. Monitor korzysta także z technologii przyciemniania, aby zminimalizować migotanie obrazu i tym samym zapobiegać zmęczeniu wzroku.


 


Szerokie kąty widzenia


Wielkoformatowe monitory często wykazują zmiany koloru przy patrzeniu na ekran z boku. ColorEdge CG319X korzysta z panelu IPS z kątami widzenia 178°, dzięki czemu ekran może oglądać więcej niż jedna osoba naraz, a zmiana kolorów i kontrastu jest minimalna.


 


 


Bezgłośna praca


Monitor nie ma wbudowanego wentylatora, dzięki czemu działa bezgłośnie, ale jednocześnie wydajnie i bez nagrzewania się.


Specjalny kaptur


Do modeli z serii CG dołączane są kaptury zapobiegające odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Kaptur CG319X zakłada się na monitor magnetycznie, co znacznie upraszcza i przyspiesza montaż.


 


Wbudowana rączka do przenoszenia


Z tyłu monitora znajduje się specjalna rączka, która ułatwia przenoszenie go z miejsca na miejsce.


 

 

 

Praktyczna stopka

 

Monitor wyposażony jest w stopkę, kt&oa
ute;ra pozwala swobodnie regulować wysokość ekranu, nachylać go i obracać. Ma również wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od podstawki.

 

 

Stopka spełnia wymagania standardu IEC/EN 62368-1.

 

 

 

Złącza wejściowe

 

ColorEdge CG319X ma dwa złącza DisplayPort i dwa wejścia HDMI. Obsługuje różne formaty wideo, do 10-bitowych 4:4:4 z częstotliwością 50/60p (przez DisplayPort) i 10-bitowych 4:2:2 z częstotliwością 50/60p (przez HDMI).

 

 

 

 

 

GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

 


 


5-letnia gwarancja


Model CG319X objęty jest 5-letnią gwarancją producenta, która pokrywa wszystkie komponenty, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.*Czas użytkowania ograniczony do 30 tys. godzin.


 


Ekran wolny od świecących pikselizero_bright_pixel


Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.


Gwarancja jasności i koloru


Poziom jasności i kolorów dla modelu CG319X objęty jest gwarancją do 10 tys. godzin* pracy od daty zakupu.


* Jasność monitora musi być ustawiona na poziomie 120 cd/m2 lub mniej, a temperatura kolorów w przedziale 50006500 K.


 


Certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy


ColorEdge CG319X otrzymał certyfikat TÜV Rheinland’s Color Accuracy (Quick Stability grade). TÜV Rheinland’s Color Accuracy jest pierwszym kryterium jakości i wydajności oceniającym poprawność wyświetlania kolorów przez urządzenia generujące obraz, wykorzystywane w takich dziedzinach jak fotografia, postprodukcja, projektowanie graficzne czy druk.


Dowiedz się więcej o certyfikatach graficznych.


Ocenę monitora przeprowadzono po wybraniu opcji „Uniformity” dla ustawienia DUE Priority.

 

Oprogramowanie do symulacji kolorów

 

Współpracujące z wybranymi modelami ColorEdge oprogramownie EIZO UniColor Pro pozwala zasymulować, jak będą wyglądały edytowane materiały dla osób z daltonizmem. Dzięki temu graficy mogą sprawdzić, jak tworzone przez nich strony internetowe, filmy, znaki i inne treści będą postrzegane przez ludzi z zaburzeniami rozpoznawania barw.

 

Dowiedz się więcej o programie UniColor Pro

 

Pobierz program UniColor Pro

Kolor obudowy Czarny
Matryca IPS
Przekątna 31,1" / 79 cm
Naturalna rozdzielczość 4096 x 2160 (17:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu (W x S) 698,0 x 368,1 mm
Rozmiar piksela 0,170 x 0,170 mm
Liczba odcieni szarości DisplayPort, HDMI: 1024 odcieni z palety 65 tys.
Liczba kolorów DisplayPort, HDMI: 1,07 mld z 24-bitowej palety
Kąty widzenia (pionowo / poziomo) 178°, 178°
Rodzaj podświetlenia LED z szerokim gamutem
Jasność 350 cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji 120 cd/m² lub mniej
Kontrast 1500:1
Czas reakcji (typowy) 9 ms (Gray-to-gray)
Odwzorowanie przestrzeni barw Adobe RGB: 99%, DCI-P3: 98%
Sygnał wideo  
Wejścia sygnałowe DisplayPort x 2 (z HDCP Ver.1.x 6), HDMI x 2 (HDCP, Deep Color)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania DisplayPort: 25,0 - 137 kHz, 23 - 61 Hz
HDMI: 15 - 136 kHz, 23 - 61 Hz
USB  
Funkcje 1 port do kontroli monitora, 3 porty jako hub USB
Standard 3.0
Zasilanie  
Zasilacz AC 100 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór mocy 140 W
Typowy pobór mocy 52 W
W trybie oszczędzania energii 1,2 W lub mniej
Zarządzanie energią Power Save (DisplayPort: Rev. 1.2a)
Dodatkowe funkcje  
Stablizacja jasności Tak
Predefiniowane tryby pracy Color Mode (REC2020, REC709, DCI, PQ_DCI, PQ_REC2100, HLG_REC2100, Adobe RGB, sRGB, Calibration)
Digital Uniformity Equalizer Tak
Języki na wyświetlaczu OSD angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Inne Rozmiar ekranu (Full Screen, Aspect Ratio, Dot by Dot), regulacja koloru (jasność, temperatura, krzywa gamma, gamut kolorów, odcień, nasycenie, clipping, format XYZ, wzmocnienie, poziom czerni, niezależna regulacja 6 kolorów, reset), przedłużenie zakresu, ustawienia HDMI (redukcja szumów, wykrywanie filmu, znacznik Safe Area, rozmiar Safe Area, kolor obramowania), automatyczne wykrywanie sygnału wejściowego, obrót menu, port USB CHARGE, funkcja Power Save, kontrolka, Beep, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybów wyświetlania, przełączanie sygnału, informacje, DUE Priority, blokada ustawień, układ obrazu, format sygnału, zoom, tryb REC709 Gamut Warning, pełny reset ustawień
Specyfikacja fizyczna  
Rozmiar (szer x wys x gł) 735 x 434 - 588 x 290 mm
Rozmiar bez stopki (szer x wys x gł) 735 x 423 x 71,5 mm
Waga 12,4 kg
Waga bez stopki 8,3 kg
Regulacja wysokości 154 mm
Pochylenie 35° góra, 5° dół
Obrót 344°
Wymagania środowiskowe  
Temperatura 0 - 35 °C (w trybie poziomym)
Wilgotność 20 - 80 %
Certyfikaty i standardy CB, CE, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), VCCI-B, TUV/Ergonomie, TUV/Color Accuracy (Quick Stability), RCM, EAC, RoHS, WEEE, CUDO certified mark, China RoHS, CCC
Dołączone akcesoria Kabel zasilający, kable sygnałowe (DisplayPort - DisplayPort, Mini DisplayPort - DisplayPort, HDMI - HDMI), kabel USB, instrukcja obsługi, certyfikat regulacji, zestaw ScreenCleaner, kaptur do monitora, karta gwarancyjna.
Wymiary (GIF) GIF
Gwarancja 5 lat

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium